Irányítás és segítségek
Sok lovas esik abba a hibába, hogy túl sok szársegítséggel lovagol, és nem használja eleget az ülését és a lábait. Ha vaalmiféleképpen kommunikálni akarsz a lóval, tested alsó részét is használnod kell. Ha például lépésben halad a lovad, és azt akarod, hogy induljon el ügetésbe, ülésed és a lábszárad segítségével kéred a magasabb jármódra. Csípőddel hajtsd előre, ugyanakkor a vádliddal nyomogasd az oldalát.
Mivel azt szeretnéd, hogy a lovad megfelelően reagáljon a lábszáradra, nem szoríthatod folyamatosan az oldalát. Mihelyt reagál, enyhíts a nyomáson. Ha még hajtanod kell, szorítsd meg az oldalát újra, majd megint engedj a nyomáson. Ha még hajtanod kell, szorítsd meg az oldalát újra, majd megint engedj a nyomáson. Ha folyamatosan nyomod az oldalát, nem érti, hogy mit vársz tőle, és az is előfordulhat, hogy ellenkezni kezd a lábszárad ellen.
A legfőbb jeleknek megállításkor is a tested alsó feléből kell érkeznie, nem pedig a kezedből. Ahhoz, hogy megállítsd a lovad, nem elég, ha csak húzod a szárat. Először is az üléseddel és a lábszáraddal készíted elő a megállítást.
Állítsd meg a csípődet, amely addig ütemesen követte a ló mozgását. Fújd ki az összes levegőt, hogy minél mélyebben tudj a nyeregben ülni. Testsúlyodat helyezd az üleped "párnázott" részére, a nyereg hátuljára, és tartsd a karjaid egyenesen. Kezeidet húzás nélkül tartsd mozdulatlanul: ezzel arra készteted a lovat, hogy megálljon. Tarts a ló fejét, nyakát és testét egyenesen közben vállad maradjon párhuzamos a ló vállával.
Miközben ezt a módszert gyakorolod, egyre finomabbá válnak a segítségeid. Még a sliding stopot ( csúszó megállást ) gyakorló reininglovasok is hasonló módszerrel állítják meg a lovat.
|